برنامه PyCharm چیست

معرفی برنامه PyCharm برای برنامه نویسی به زبان پایتون

در این مقاله سعی داریم تا برنامه PyCharm را به شما معرفی کنیم.

همین طور که می دانید یکی از زبان های برنامه نویسی که برای بردهای رزبری پای می توان استفاده کرد زبان برنامه نویسی پایتون است. این زبان یک زبان بسیار سطح بالایی است که می توان گفت همین موضوع باعث می شود تا برنامه نویسی با آن ساده تر شود. چرا که با استفاده از این زبان کاربر تنها باید به نحوه عملکرد برنامه توجه داشته باشد و چندان درگیر این موضوع نمی شود که از چه دستوری و با چه ساختاری استفاده کند. اکثر دستور های این زبان با همان ساختاری که کاربر فکر می کند نوشته می شوند. یکی دیگر از نکات جالبی که در مورد این زبان برنامه نویسی وجود دارد این است که می توان با استفاده از ساختمان های متفاوت داده ای که در اختیار کاربر قرار می دهد مدیریت حافظه را به خوبی انجام دهد. این برنامه بسیار کم حجم است و دارای کتابخانه های متعددی برای ساده سازی برنامه ها است.

PyCharm برای اجرای دستورات خود از این روش استفاده می کند که هر خط به تنهایی اجرا می شود و می توان گفت مشابه برنامه متلب، برنامه را کلی بررسی و اجرا نمی کند در واقع اگر برنامه شما ایرادی داشته باشد و این مشکل در خط آخر برنامه باشد شما بعد از اجرای همه خط های قبل از آن متوجه مشکل می شوید!

با استفاده از PyCharm شما می تواند کد های خود را در همان لحظه خطایابی کنید در واقع می توان گفت این این برنامه یک ناوبر هوشمند برنامه نویسی است که موجب افزایش راحتی کاربر هنگام برنامه نویسی می شود. علاوه بر این می توانید با استفاده از این برنامه بین متغیرهای برنامه های مختلف پلی ایجاد کنید و آنها را تغییر دهید.

برای دانلود این نرم افزار می توانید از لینک زیر متناسب با سیستم عامل خود استفاده کنید.

https://goo.gl/PdGDqc

نسخه Community را دانلود کنید!

دیدگاه ها بسته شده اند.