تاریخچه ابزار نودرد

تاریخچه ابزار نودرد (Node-Red)

همانطور که در آموزش قبلی نشان داده شد، ابزار نودرد، ابزاری قوی برای انجام پروژه های مختلف و خصوصا اینترنت اشیا است. همانطور که قبلا گفته شد، نودرد یک نرم افزار متن باز است که با ظهور خود باعث شد سرعت انجام پروژه های اینترنت اشیا افزایش قابل توجه ای داشته باشد. ابزار نودرد توسط گروه IBM و مخصوصا Nick O’Leary و Dave Conway-Jones ارائه و توسعه یافت.

ابزار نودرد

در ابتدا آن ها پروژه نودرد را تنها برای انجام پروژه های اینترنت اشیای خود ساختند. در واقع آن ها به دنبال راهی بودند تا بدون کد نویسی پروژه های اینترنت اشیای خود را سریعا پیاده سازی کنند.

نسخه اولیه نرم افزار نودرد در اواخر سال 2013 به صورت متن باز ارائه شد. ولی در سال 2014 توسط تعداد زیادی از توسعه دهندگان گسترش یافت. نودرد را می توان یک تکنولوژی نوظهور دانست که همچنان هم در حال توسعه و گسترش است. با این وجود و نقص هایی که همچنان بر طرف نشده است این ابزار برای بسیاری از کمپانی ها قابل استفاده بوده است و نیازهای آن ها را رفع کرده است.

امروزه متخصصان زیادی برای گسترش و توسعه ابزار نودرد فعالیت می کنند. یکی از اهداف آن ها افزایش تعداد نودها و کتابخانه های ابزار نودرد است.

توجه داشته باشید که نودرد هر روز در حال به روز رسانی است و پروژه هایی که در این آموزش ها ارائه می شوند می توانند تغییر کنند. چرا که نودها روز به روز تغییر می کنند. بنابراین از به روز رسانی ابزار نودرد غافل نمانید.

در صورتی که در مورد استفاده ابزار نودرد سوالی دارید می توانید از آموزش های Node-Red در رزبری پای و نمایش Hello World با استفاده از نود رد (Node Red) در رزبری پای استفاده کنید.

هدف ما این است که نودرد را با استفاده از بردهای رزبری پای به شما آموزش دهیم. بنابراین برای آموزش نودرد در رزبری پای همراه ما باشید.

دیدگاه ها بسته شده اند.